Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

Denizi, ormanları, sessizliği, koyları, havası ve eğlence mekânları ile tatil adına her şeyi fazlasıyla bulabileceğiniz bir yer. Doğası ve tarihiyle keşfedebileceğiniz bir hazine olan Muğla'da eşsiz bir tatil için kiralık tatil villalarını hemen inceleyebilirsiniz.

Hatta filmlerde bile rastlayacağınız bir şehir; Muğla. Gelin Muğla'da gezilecek yerler nereler, birlikte inceleyelim...

1. Bodrum Kalesi

Bodrum Kalesi iki liman arasında, üç tarafı denizlerle çevrili kayalık bir yarımada üzerine kurulmuştur. Ayrıca Bodrum Kalesi, Osmanlı Dönemi’nde hapishane olarak kullanılmıştır.

2. Fethiye

Muğla’nın bir diğer doğa harikalarından biri de Fethiye Ölüdeniz’dir. Burada bir tarafınızda yemyeşil doğa bulunurken diğer tarafınıza baktığınızda mavi ve sonsuz denizin ışıltısına doyamazsınız.

Bir diğer yer ise Saklı Kent Kanyonu’dur. Türkiye’nin en büyük kanyonudur ve tahmin edebileceğiniz  gibi burada en heyecan verici etkinliklerden biri rafting yapmaktır. Doyasıya eğleneceğiniz bu spor oldukça güvenlidir.

3. Marmaris

Muğla’nın denizinin, koyların ve yeşil doğasının muhteşem bir birleşimi olan Marmaris, huzurlu ve eğlenceli bir tatilin adı olabilecek niteliktedir.

Marmaris’in batı yakasında bulunan eşsiz, Hisarönü, Orhaniye, Selimiye, Bozburun ve Söğüt koyları  kesinlikler görülmesi gereken yerlerden biridir.

4. Datça

Ege ve Akdeniz’ buluştuğu yerde, bir yüzünü Ege’ye diğer yüzünü Akdeniz’e dönen Datça, Türkiye coğrafyasının doğa harikaları arasındadır.

Datça‘nın en güzel koylarından bir tanesi olan Akvaryum Koyu; turkuaz rengi ile tertemiz bir koydur. Gideceğiniz zaman deniz gözlüğünüzü almayı unutmamanız gerekiyor…

Datça’ya gittiğinizde uğrayacağınız ikinci duraklardan birisi de Knidos Antik Kenti’dir. Bu kent demokrasinin ilk adımlarının atıldığı köklü kentlerden biri olma özelliğini taşıyor…

Kargu Koyu, Domuz Çukuru Koyu, Palamut Bükü, Hayıt Bükü, Kızılbük, Ova Bükü, Çiftlik Koyu, Karaincir Koyu, Murdala Koyu, Bağlarözü Koyu gibi birçok koyu ile bir cennet adası…

5. Telmessos Antik Kenti

Telmessos, Fethiye‘deki ilk yerleşim bölgesi olan antik kenttir. Günümüze kadar birçok kez yakılıp yıkılmasına rağmen günümüze kadar gelmiştir.


 

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü