Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer alan Cennet Adası, büyüleyici güzelliğiyle Marmaris’e gelen tüm tatilseverlerin görmesi gereken bir bölge. Ada olarak bilinse de aslında bir yarımada olan Cennet Adası, Nimara yarımadasında bulunmaktadır. Güzel ve temiz suları, eşsiz doğa manzarası ile bilinen bu harika adada tatil boyu neler yapılır, gelin birlikte göz atalım…

1) Doğa Yürüyüşleri Yapın

Teknelerin sıkça uğradığı mekanlardan biri olan bu bölgede etkileyici atmosferde doğa yürüyüşleri yapabilir, kuş cıvıltılarının ve yemyeşil ağaçların gölgesinde sevdiklerinizle huzur bulabilirsiniz. 8 kilometrelik bir mesafe kat ettikten sonra Yalancı Boğaz isimli bir boğaz bölgesine ulaşacaksınız. Yalancı Boğaz, şekli ve yapısı itibarıyla boğazı andırdığından boğaz adını almış.

Rüzgarlı bir akşamda mekanı boğaz zannedip gemisini süren ve karaya oturmasına sebep olan kaptanın hikayesinden yola çıkılarak bu bölgeye “Yalancı Boğaz” ismi verilmiş. Buradan yürüyerek kolaylıkla varabileceğiniz bu benzersiz adada, yüzmekten hoşlanıyorsanız Ege Denizi’nin temiz sularının ve dalış yapmanın keyfini de çıkarabilirsiniz.

2) Restoranlarda Keyifli Bir Akşam Yemeği Yiyin

Muhteşem doğa manzarası eşliğinde akşam vakti aileniz ve sevdiklerinizle ada çevresindeki restoranlarda oturup manzaranın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Birbirinden güzel ve lezzetli yemekler yiyebilir veya yine adada bulunan kafelerde yıldızların altında çay-kahve keyfi yapabilirsiniz. Ayrıca bölgenin en güzel hallerini fotoğraflayabilir ve tatilinizden geriye güzel anılar bırakabilirsiniz.

Muğla'da Kiralık Villa Konforuyla Cennet Adasını Keşfedin!

3) Nimara Mağarası’nı Ziyaret Edin

Eğer yolunuz Cennet Adası'na düşerse, Nimara Mağarası’nı ziyaret etmeyi kesinlikle unutmayın. Marmaris beldesinin hemen karşısında bulunan bu mağarada, büyüleyici bir güzellik sizi bekliyor olacak.

Yaz aylarında mağaranın dışarısı fazla sıcakken, içerisi epey bir serin oluyor ve tavan bölümünden içeriye serin sular damlıyor. Mağaraya eğer arabayla gelirseniz, park yeri de bulunuyor ve otopark için giriş ücreti istenmiyor.

4) Muhteşem Günbatımını Fotoğraflayın

Adanın her yerinden doğa ve etkileyici gökyüzü manzarasını deneyimleyebilmek mümkün. Kendinizi hem huzurun beşiğinde hem de rahat bir atmosferde bulabileceğiniz Cennet Adası yolculuğunuzda, adanın farklı farklı bölgelerinde fotoğraf çekimleri yapabilir, güneşin batışını en net haliyle kayıt altına alabilirsiniz.

5) Tertemiz Suyunda Yüzün

Yüzmek için sakin bir kıyı ve temiz bir deniz arayanlar için mutlaka gidilmesi gereken bir yer olan Cennet Adası, berrak suyuyla tatilseverleri adeta yüzmeye çağırıyor. Ayrıca dalış meraklısıysanız Cennet Adası’nın masmavi denizinde dalış yapabilir, denizin derinliklerinde bulunan onlarca canlıyı yakından keşfedebilirsiniz.

6) Fosforlu Mağara’yı Keşfedin

Yine Cennet Adası üzerinde yüzyıllardır bulunan Fosforlu Mağarası’nı ziyaret edebilir, turkuaz renkli sular ile birleşen muhteşem mağara görüntüsünü siz de deneyimleyebilirsiniz. Mağaranın isminden dolayı fosforlu olduğu sanılıyor fakat gerçek öyle değil. Mağara içinde ve dışında bulunan turkuaz renkli deniz suyunun yansıması sayesinde fosforlu bir görüntü oluşuyor. Mağaraya isim babalığı yapan ayrıntı da aslında bu oluyor. Fosforlu Mağara’ya araç ile gidilemiyor fakat tekne turu ile gidebilmek mümkün.

Tekne turuna Marmaris, İçmeler veya Turunç’tan katılabilirsiniz. Eğer tura çıktığınız teknenin boyutu küçükse, mağaranın içine kadar bile girebiliyorsunuz. Ayrıca bu mağaraya “Dilek Mağarası” da denilmekte. Eğer dilek dileyip mağaranın içerisine bozuk para atarsanız, dilediğiniz dileklerin kabul olacağı söyleniyor. Fosforlu Mağara’da zamanın nasıl geçtiğine kesinlikle anlam veremeyeceksiniz.

Marmaris'in en güzel bölgelerinden biri olan Cennet Adası'nı mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.

Siz de etkileyici atmosfere ve birbirinden güzel mağaralara sahip Cennet Adası’nı ziyaret etmek istiyorsanız, Hellovillam’ın Muğla Kiralık Villalar adresinden en güzel Muğla villalarına göz atabilir ve istediğiniz villa için rezervasyon yaptırabilirsiniz. En güzel tatiller sizinle olsun :)

 

 

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü