Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

Marmaris’in en sakin ve yeşil bölgesinden biri olan Selimiye Köyü, keyifli ve huzurlu bir tatil için sizi bekliyor. Temiz, mavi ve durgun suları, bozulmayan doğası ve masalsı bir atmosfere sahip olması ile Marmaris’in en huzurlu bölgelerinden biri olan Selimiye Köyü, rahatlayacağınız ve dinlenebileceğiniz anlar ile dolu!

Kıyıda bulunan huzurlu köy; kumlu plajı, sevimli restoranları, çevresinde bulunan tarihi kalıntıları ile tatil severlerin kalbini çalıyor. Eğer bu sevimli köye daha önceden hiç gitmediyseniz, Selimiye Köyü gezilecek yerler rehberi listemize mutlaka göz atmalısınız.

Marmaris Selimiye Köyü Nerededir?

Türkiye’nin Ege bölgesinde bulunan Muğla’nın en gözde ilçelerinden biri olan Marmaris’in içinde yer alan köy, merkeze yaklaşık 45 kilometre mesafesinde bulunuyor. Bu sevimli köyde tatil yapmak isteyen tatil severlerin elbette ilk soracağı soru Selimiye Köyü’ne nasıl ulaşabileceği olacaktır.

Selimiye Köyü’ne Nasıl Gidilir?

Selimiye Köyü’ne ulaşmak pek zahmetli olmayan bir şey. Selimiye Köyü; Marmaris ilçesinde bulunuyor. Türkiye’nin her noktasından Marmaris’e kolayca ulaşabiliyorsunuz. İster şehirlerarası otobüsler ile isterseniz de Muğla Dalaman Havalimanı aracılığı ile Marmaris’e ulaştıktan sonra, taksi, özel araç veya otobüs ile Selimiye Köyü’ne geçebilirsiniz.

Eğer Selimiye Köyü’ne özel aracınız ile ulaşmak isterseniz Marmaris’e vardıktan sonra İçmeler üzerinden Selimiye’ye ulaşabilir veya İzmir’den dört, İstanbul’dan ise 12 saatte Selimiye Köyü’ne varabilirsiniz.
Bursa’dan sekiz saat Ankara’dan ise 9buçuk saatte ulaşabileceğiniz köy oldukça avantajlı bir konuma sahip.

Selimiye Köyü’nde Konaklama

Selimiye tatiliniz sırasında konaklamak için birçok seçeneğiniz bulunuyor. İsterseniz deniz manzaralı ve doğanın içinde bulunan mekanlarda isterseniz de daha merkeze yakın yerlerde konaklayabilirsiniz. Selimiye, huzurlu ve sıcak atmosferi ile sahip olduğu geniş bahçeleri, temiz plajları ve sevimli sokakları ile size eşsiz bir tatil sunuyor. 

Selimiye’de Gezilecek Yerler

Selimiye Köyü Gezilecek Yerler Rehber Listemizde merakla beklediğiniz bölüme geldik. Nereler gidilir, nereleri görmeden dönmemek gerekir cevaplıyoruz.

Selimiye tatilinizde ilk olarak, bölgenin en yüksek tepesi olan Aşarkaya ve Sarıkaya’da bulunan kale kalıntılarını ziyaret edebilirsiniz. Antik dönemden kalan bu kale kalıntıları, Helenistik dönemde inşa edilen sular, gözetleme kuleleri ve deniz fenerinden oluşuyor. Bu tarihi kalıntıları görmeden Selimiye tatilinizi bitirmemenizi öneriyoruz.

Kamelya Adası

Selimiye Köyü gezilecek yerler rehber listemizde köyün çevresinde bulunan ve keşfedilmeyi bekleyen koy ve adalar var. Bu ada ve koyları, düzenlenen günübirlik turlara katılarak görebilir, doğal güzelliklerinin keyfini çıkarabilirsiniz.  Turlar ile bölgenin doğal ve tarihi güzelliklerini çok daha yakından görebilirsiniz. 

Selimiye Köyü’nden yaklaşık 45 dakikalık bir tekne turu ile ulaşabileceğiniz Kamelya Adası’nda bulunan manastır da tatiliniz sırasında ziyaret etmeniz gereken yerler arasında bulunuyor.

Turgut Şelalesi

Selimiye Köyü sahiline yaklaşık 100 metre mesafede yer alan fener, kilise ve antik tiyatro da tatiliniz sırasında ziyaret etmekten keyif alacağınız tarihi yerler arasında bulunuyor. 

Selimiye Köyü’ne yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Turgut’a giderek bölgenin meşhur şelalesini ve doğal güzelliklerini de görebilir, Turgut Şelalesi’nin çevresinde çeşitli sporlar yaparak enerji toplayabilirsiniz. 
Selimiye Köyü hem günübirlik tatiller hem de istediğiniz sürede uzatabileceğiniz tatiller için uygun bir adres. Dilerseniz bir hafta sonu kaçamağı için değerlendirebileceğiniz bölge,hem bedeninizi hem de ruhunuzu dinlendirmek için çıkacağınız uzun süreli tatiller için de sizi bekliyor. 

Türkiye’nin diğer tatil bölgelerinden farklı olarak gizli kalmış bir cennet olan Selimiye Köyü; tatilini sessiz, sakin ve huzurlu bir şekilde geçirmek isteyen tatil severler için alternatif ve keyifli bir tatil imkanı sağlıyor. 

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü